Žen-Sen

nezisková organizace
"Budoucnost začíná Tebou"

Realizované

Tancim s tim co je 1

Tančím s tím, co je – Workshop Movement Medicine

Workshop Movement Medicine potěšil přes dvacet tanečníků. Tanec probouzející přítomnost a vědomí v těle a zároveň spojení s tím, co nás přesahuje. Určitě s Katkou Stejskalovou připravíme pokračování.

 

KDY: 5. března 2016

KDE: Základní škola Dubenec

 

11921874_556292534510022_5314381150943677902_n

Rodina a svět s představeními Jaroslava Duška a spol.

Ve dnech 17. – 19. 8. 2015 jste mohli navštívit letní akci Rodina a svět s představeními Jaroslava Duška a spol. v Bílých Poličanech.

Tři dny plné bohatého programu pro všechny věkové kategorie, každý večer zakončené představeními Jaroslava Duška a spol. – Čtyři dohody, Pátá dohoda a VIZITA.

K poslechnutí jsme pro vás připravili koncert skupiny Goji, Maoka či Mirka Kemela s kapelou. Navštívit jste mohli hned několik přednášek, jako například – Dům ze slámy Lukáše Čejny, přednášku o znakování s miminky (www.chytrulky.cz), Šamanksé tradice a vykuřovadla Michaela Rymera (www.vykurovadla-rymer.cz), Devi Althaus a její Jasnou komunikaci, Tomáše Odehnala s přednáškou Zrozeni k běhu a spoustu dalšího…

Měli jste možnost zabubnovat si s Davidem Chábem nebo se od něho dozvědět, jak se dá žít na Kanárských ostrovech ve finančně úsporných podmínkách.

Připraven pro vás byl i workshop Blanky Junové – Human Design a děti mohly navštívit odpolední divadlo Kašparových z Miletína či divadlo Davida Chába.

Nesmíme opomenout, že jste se mohli připojit k Historickým procházkám po okolí se starostou Bílých Poličan Petrem Baudyšem, děti se také mohly zapojit do průzkumné hry v zámeckém parku nebo si pohrát v dětském koutku MK Rozmarýnek.

Bylo toho opravdu spousta  a i přes menší nepřízeň počasí si myslíme, že se akce vydařila…

Navštivte naši galerii obrázků:

DSC01189

Letní kemp Království Zvonu

V červenci a srpnu jsme pro Vás připravili letní kempy Království Zvonu a Království DušeKraj s opravdu bohatým programem pro rodiče a děti.

Všichni měli možnost strávit spoustu společných a příjemných chvil, ale také si užít svůj čas sami. Kromě běžných aktivit, meditací, cvičení, dovádění a všeho dalšího jsme vyráběli kozí sýr, odlévali bronzové zvony a koncertovali v kostele. Jeden ze zvonů jsme pak odlili Domovu Sv. Josefa a předali jej na Svatoanenských slavnostech.

DSC_9862

Beseda s Margit Slimákovou

Dne 10. 6. 2015 proběhla ve Dvoře Králové nad Labem beseda a Mgr. Margit Slimákovou, Ph.D s názvem Dítě na talíři.

Beseda byla zaměřena na zdravé stravování a celkově na zdravý životní styl, a to jakým způsobem se máme nejlépe stravovat, co nám škodí, co znamená spotřební koš a jeho úskalí a mnoho dalšího. Kromě informací z Čech nám bylo sděleno i mnoho o jiných zemích, ve kterých Margit Slimáková několik let pobývala se svojí rodinou.

Že je paní Slimáková specialistka ve svém oboru bylo zřejmé. V rámci své přednášky často poukazovala na skutečnosti ze své praxe a na mnohé výzkumy nejen v naší zemi. Na závěr dokázala reagovat a odpovědět na každou otázku a nešetřila ani drobnými vtípky pro zpestření. Přednášku vedla za doprovodu obrázkové projekce, která vše pro naši představu dokreslovala a čas opravdu velmi rychle utekl a věřím, že se všichni přítomní dozvěděli, co je nejvíce zajímalo.

Na pár obrázků z besedy se podívejte v naší galerii:

IMAG2498

Den dětí & dřevořezba

Poslední víkend v květnu jsme pro Vás ve spolupráci s obcí Lanžov připravili na koupališti Den dětí a dřevořezby. Kromě různorodé zábavy, a to nejen pro děti, jsme byli svědky i vyřezávání dřevěných soch z pokácených stromů. Jan Paďour vytvořil neuvěřitelné sochy a my jsme díky Vám a Vaší finanční podpoře byli schopni dát život mořskemu koníkovi.

Neoddělitelnou součástí byla také kapela Tisíc kroků, které moc děkujeme.

Děti si mohly mimo jiné zaskákat nebo se projet, a to nejen na koních, ale také na motorkách…

Podívejte se do naší galerie:

Beseda Emoce..

Emoce v rodině

Dne 28. 4. 2015 jsme pro vás připravili besedu s Hankou Havlovou na téma Emoce
v rodině
.

Společné povídání proběhlo v komorním duchu v příjemném prostředí RC POHODA. Prostor byl věnován hlavně otázce projevů emocí samotných zúčastněných a projevů jejich dětí a hledání správných přístupů k dané problematice a nacházení cest vzájemného pochopení.

DSC_9024

Beseda s Jaroslavem Duškem

V pátek 17. 4. 2015 proběhla v Muzeu východních Čech Beseda s Jaroslavem Duškem a Hankou Havlovou na téma Děti naše budou(cTnost).

A že bylo řečeno mnoho a z různých oblastí a pohledů a vypadalo to, že nikdo neodešel nespokojen. A možná spíš v několika z nás to něco zanechalo k zamyšlení.

Velikonoční kraslice

Další velikonoční odpoledne v Lanžově

Dne 5. 4. 2015 proběhlo v Lanžově další nedělní velikonoční odpoledne plné hudby, tvoření ale hlavně zábavy.

Hned na úvod se v kostele sv. Bartoloměje představila skupina SpringHit, která sklidila obrovský úspěch. Návštěvníci se pak dále mohli zúčastnit různých tvořivých dílen s velikonoční tematikou nebo si prohlédnout výstavu místních občanek. Účast byla skutečně hojná, takže o zábavu rozhodně nebylo nouze. Budeme se tedy těšit zase na příští rok!

Family_Portrait_

Seminář outdoorového vzdělávání

The Outdoor Education Workshop
English version HERE.

Čtvrtý mezinárodní workshop: Seminář outdoorového vzdělávání se konal 18. – 23. srpna 2012 v rumunském městě Sovata.

Základní myšlenkou semináře bylo uskutečnění outdoorového programu a prozkoumání jeho možností z hlediska rozvoje osobnosti a vzájemných vztahů. Povšimnout si vlivu a přínosu outdoorových aktivit na rodičovství a integraci rodičovských kompetencí.

Program byl uskutečněn za pomoci využití nástrojů outdoorových aktivit jako například: práce s lanem, pořádáním různých expedic, jízdy na raftu a dalších interaktivních cvičení. Vše mělo základ v teoretickém modelu s následnými úvahami a závěry.

Prohlédněte si obrázky v naší galerii:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.492885067390225.87139915.181330515212350&type=3

Nabídka