Žen-Sen

nezisková organizace
"Budoucnost začíná Tebou"

Emoce v rodině

o tom, jak zvládat emoce malých dětí a nastavovat dobré hranice.

20. - 22. ledna 2017

1979085_633174666753826_1527917719_o

Chcete přeměnit věčné boje mezi členy v rodině v harmonickou spolupráci? Víkendový workshop „Hand in Hand“ vám pomůže nastavit nové vzorce rodičovství.
Workshop pro rodiče současné i budoucí a pro všechny, kdo pracuji s dětmi.
S velkou radostí přivítáme v Čechách zahraniční lektorku Zsuzsanu Egry. Spolupracovali jsme s ní na čtyřech mezinárodních projektech, naučili jsme se od ní mnohé. Zsuzsi je vtipná, hravá, praktická, názorná. Přináší:
Techniky do denní praxe
 • jak pracovat s emocemi především malých dětí
 • jak dobře pracovat s hranicemi
O čem to bude? Pozvání od Zsuzsi:
Odmítá se vaše dítě oblékat, dělat domácí úkoly, nebo odejít do školky? Otravují se vaše děti navzájem bez přestání celý den? Kolikrát se přistihnete, jak křičíte, sekýrujete, říkáte a děláte věci, které jste přísahaly, že nikdy dělat nebudete?
Vítejte v klubu! Bohužel takto rodičovství vypadá, když nám chybí tři velmi důležité věci:
 • podpora ostatních lidí,
 • dobré informace o tom, jak funguje dětský citový život (a také náš vlastní)  a
 • praktické, efektivní nástroje k zvládání náročných situací.
Naštěstí můžete toto všechno změnit! „Hand in Hand“ rodičovství vám umožní přenastavit úhel pohledu a změnit zaběhnuté vzorce ve všech aspektech rodičovství. Konečně porozumíte chování vašeho dítěte a svým vlastním reakcím, budete mít nástroje k vybudování hlubokého vztahu. Potom začíná  období spolupráce, máte nástroje, které pomáhají vašemu dítěti zvládat citové otřesy. Posunuli jste svou rodičovskou roli na novou úroveň - k porozumění a podpoře..
Zsuzsi je z Maďarska, studovala v Anglii, cenným zdrojem její práce je systém Parenting by Connection. Je maminkou tří dětí a učí na živých příbězích. Zažijete mnoho inspirací ukázek, cvičení, to všechno propojené logickým vysvětlením.
A CO VÍC?
KDE A KDY?
20. - 22. ledna 2017
Potkáme se v zámeckém areálu v Bílých Poličanech v 17 hodin. Začneme večeří v 18 hodin a programem v 19:00.
Skončíme kolem 16. hodiny v neděli.
 

Během víkendu:

 • se dozvíte o vědeckých souvislostech a jejich význam pro vývoj mozku
 • se dozvíte o neurovědě našeho emočního života
 • poznáte a procvičíte si 5 nástrojů „Hand in hand rodičovství“: Special time, Staylistening, stanovení limitů, Playlistening a naslouchání v partnerství
 • Naučíte se způsoby, jak budovat, udržovat a obnovovat úzké a bezpečné spojení s vaším dítětem
 • Dozvíte se o důležitosti slz a záchvatů vzteku, a jak podpořit vaše dítě během emocionálních rozrušení
 • Naučíte se stanovovat láskyplné limity, které nenaruší, ale naopak posílí vztah mezi vámi a vaším dítětem
 • Porozumíte tomu, jak využít moc smíchu pro řešení náročných situace a také ke zvýšení sebeúctu a sebevědomí vašeho dítěte
 • Znovu objevíte vaše hravé já, které touží po legraci a smíchu, toto já se stane velkým dárkem pro vaše dítě
 • Naučíte se způsoby, jak pečovat o své vlastní emoce, a reagovat jinak, když se dostanete do emočního únosu
 • Naučíte se vybudovat solidní podpůrnou síť pro sebe sama
 • Získáte nové poznatky o tom, co to znamená být rodičem a jak důležitá role v životě člověka to je
Přestože v úvodu bude krátká prezentace základních informací, hlavním cílem workshopu je pomoci VÁM s VAŠIMI KONKRETNÍMI PROBLÉMY. Z toho důvodu budeme používat „hraní rolí“ a malé skupinové aktivity, které vám pomohou zažít nové poznatky a začít používat nové nástroje okamžitě jakmile se vrátíte domů.
Abychom vám pomohli podpořit změny, které nastartujete během víkendu, kurz je doplněn o  4-týdenní program „on-line mentoring group“, který vám pomůže přinést trvalé změny do dynamiky vaší rodiny a rodinných vztahů.
O Zsuzsi:
Zsuzsanna Egry je certifikovanou instruktorkou „Parenting by Connection“, žijící  a pracují v Maďarsku. Ona sama je matkou 3 dětí ve věku 9, 7 a téměř 3.
Poté, co pracovala jako dobrovolník ve Švýcarsku, Francii a Irsku pro několik sociálních, kulturních a ekologických nevládních organizací, stala se svobodnou matkou a zjistila, jak těžké je být rodičem. „Bez ohledu na to, jak moc jsem se snažila dělat to dobře, všechno se zdálo být špatně. Láska, kterou jsme já i můj syn cítili, se v našem vztahu jednoduše nebyla schopna projevit.“ A právě v tento moment jí do života přišel systém „Parenting by Connection“. Rozhodla se následovat rady z článků na webových stránkách „Hand in Hand“ – zejména techniku „cesta smíchu“ a v tu chvíli se celá situace začala kompletně otáčet na její stranu.
Teď poté co se znovu vdala a má dvě další děti říká: „Na začátku pro mne bylo „Parenting by Connection“ taková krabička poslední záchrany: Zachránilo to mé manželství, pomohlo mi to vycházet lépe s dětmi, naučilo mě to zvládat emoční úniky, které jsem zažívala a stále občas zažívám. Nyní se to stalo způsobem života, který přináší spoustu zábavy, radosti, lásky a mnoho okamžiků milosti do našich životů, a to dělá výzvy a obtížné momenty mnohem snazší. Vím, že mám k dispozici nástroje, kterými nás dokáži přivést zpět do připojeného rodinného života. Velice ráda toto „know how“ s rodiči sdílím, a to velmi hravou a zábavnou formou, tak aby i v jejich rodinách mohla láska zase volně plynout.“

 

Nabídka